Zmiany w systemie SIPSI – przerwa w działaniu serwisu

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez francuskie Ministerstwo Pracy mailowo do użytkowników serwisu SIPSI, chcemy przypomnieć, że serwis ten będzie nieaktywny od jutra tj. 12.07.2019 r. od godziny 24:00 do 16.07.2019 r. do godziny 10:00. W tym okresie zgłaszanie pracowników delegowanych będzie niemożliwe, dlatego prosimy o uwzględnienie tej informacji w Państwa harmonogramach dotyczących zgłoszeń pracowników. Podczas przerwy w działaniu portalu dokonana będzie migracja danych ze starej do nowej wersji SIPSI.

Nowe stawki dla kierowców w transporcie rzeczy

18 września 2018 r. we francuskim dzienniku urzędowym został opublikowany aneks, wprowadzający nowe stawki dla kierowców realizujących na terenie Francji transport rzeczy. Stawki obowiązują od 1 kwietnia 2018 r.

SIPSI: 40€ za delegowanie odłożone w czasie

Operator systemu zgłaszania pracowników delegowanych do Francji (SIPSI) odniósł się do pojawiających się informacji o konieczności uiszczenia opłaty w wysokości 40 € podczas zgłaszania pracowników od 1.01.2018 r. Na ten moment brak jest szczegółów dotyczących tego obowiązku, co potwierdzono w oficjalnym komunikacie opublikowanym na francuskich stronach.